آرایشی و زیبایی, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی

قدم به قدم با بهترین روتین شبانه ساده برای پوست

قدم به قدم با بهترین روتین شبانه ساده برای پوست

قدم به قدم با بهترین روتین شبانه ساده برای پوست: پوست صورت به شکل پیوسته و در طی فعالیت‌های گوناگونی که در طی روز داریم دچار آلودگی‌هایی می‌شود. از این رو استفاده از یک روتین پوستی ساده در آخر شب می‌تواند تا فردای آن شب به پوست یک تایم استراحت دوست داشتنی و مفید بدهد. منافذ پوستی ما با در مجاورت قرار گرفتن آلودگی‌های محیطی و حتی آلودگی‌های برگرفته از خود پوست نظیر عرق کردن دچار مشکل می‌شوند و ما با انجام دادن یک روتین شبانه ساده می‌توانیم به سادگی مشکل را برطرف کرده و سلامتی و شادابی پوست خود را حفظ کنیم. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که انجام روتین پوستی صرفاً مرتبط با شب نیست بلکه برای موارد دیگر، نظیر روتین روزانه، روتین قبل از آرایش و… وجود دارد، اما در این مقاله منحصراً به بررسی یک روتین ساده شبانه پوست خواهیم پرداخت. اما این روتین شبانه ساده به چه شکل است؟ در ادامه با سایت پریسا میکاپ برای بررسی مرحله به مرحله آن همراه باشید.

اولین قدم برای روتین شبانه پوست

اگر شما روی پوست خود آرایش دارید، نسبت به فردی که روی پوستش آرایش ندارد باید مراحل متفاوت‌تری را طی کنید، به این شکل که برای پاک کردن مواد آرایشی روی پوست خود، با استفاده از یک پاک‌کننده و یا پد مرطوب اقدام به پاک کردن کامل مواد آرایشی روی پوست خود کنید و بعد از اینکه ردی از مواد آرایشی نبود با یک شوینده خوب صورت خود را شسته و بعد با استفاده از آب، فرایند شستشو را کامل کنید و در آخرین قدم به خوبی پوست خود را خشک کنید. اما اگر شما روی پوست خود آرایشی ندارید نیاز به پاک‌سازی به واسطه پاک‌کننده‌ها ندارید، صرفاً به مرحله شستشو با شوینده مناسب پوست خودتان توجه کنید.

استفاده از تونر، گام دوم روتین شبانه پوست

بعد از پاک‌سازی کامل پوست و خشک کردن آن، نوبت به استفاده از تونر می‌رسد. تونر باعث می‌شود تا منافذ مواد و هوای لازم پوست را به راحتی جذب کنند و در نتیجه این امر یک پوست شاداب و سرحال خواهید داشت. برای استفاده از تونر کافی است تا یک پد در اختیار داشته باشید و با آغشته کردن آن با تونر سرتاسر پوست خود را پاک کنید.

ماساژ دادن صورت به منظور حفظ کیفیت پوست

در گام بعدی برای انجام روتین شبانه ساده صورت، به سراغ ماساژ دادن پوست خواهیم رفت، یک نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که ماساژ دادن صورت، امری همیشگی برای یک روتین شبانه نیست و در هفته به طور متوسط 2 الی 3 بار ماساژ دادن پوست همراه با روغن تأثیر خود را نشان خواهد داد. در مورد اینکه از چه روغنی برای ماساژ پوست استفاده کنید، باید متذکر شویم که با توجه به نوع پوست شما پیشنهادات متفاوت خواهد بود. اگر پوست شما خشک است، استفاده از روغن آرگان پیشنهاد می‌شود، اگر پوستی مختلط دارید از روغن بادام یا جوجوبا استفاده کنید و یا اگر پوست شما چرب است پیشنهاد ما استفاده از روغن جوجوبا است.

استفاده از آب‌رسان برای پوست

همانطور که در بالا گفتیم استفاده از ماساژ برای روتین شبانه پوست امری دائمی نیست بلکه در طی یک هفته به تعداد دفعات محدود کافی است، بنابراین در شب‌هایی که از ماساژ استفاده نمی‌کنید، به جای آن از یک آب‌رسان برای پوست خود استفاده کنید. استفاده از آب‌رسان باعث می‌شود تا پوست آماده جذب مواد مورد نیاز شود.

استفاده از ماسک صورت

در طی مرحله بعدی روتین شبانه، از یک ماسک صورت استفاده کنید، ضرورتا نباید از ماسک خاص یا ویژه‌ای استفاده شود. شما می‌توانید از ماسک‌های آلوئه ورا موجود در بازار بهره ببرید و یا اگر علاقه دارید با ترکیب کردن خاک رس و گلاب یک ماسک خانگی برای خود بسازید. به ماسک فرصت دهید تا نیم ساعت روی پوست شما باشد.

مرطوب‌کننده پوست

برای استفاده از مرطوب‌کننده ذکر یک نکته ضروری و کاربردی است، اگر بنا به هر دلیلی بعد از استفاده از آب‌رسان از ماسک صورت استفاده نکردید، بلافاصله از مرطوب‌کننده استفاده نکنید، زیرا این امر باعث خواهد شد تا پوست شما حالتی خیس گونه و غیر قابل تحمل بگیرد. از همین جهت بعد از استفاده از ماسک و یا آب‌رسان به پوست خود چند دقیقه‌ای اجازه دهید تا خشک شود.

استفاده از کرم دور چشم

جهت اینکه سیاهی و تیرگی دور چشم شما برطرف شود و در بلند مدت پوست ناحیه دور چشم شما دچار مشکل نشود و شادابی خود را حفظ کند، حتماً این بخش از روتین پوستی شبانه خود را جدی بگیرید و از آن غافل نشوید. استفاده از کرم دور چشم یکی از عواملی است که باعث می‌شود تا در طولانی مدت تیرگی و خط افتادگی درو چشم نداشته باشید.

از تقویت‌کننده مژه و ابرو در روتین شبانه خود استفاده کنید

برخی از افراد داری ابرو و یا مژه‌ی کم پشتی هستند، از این رو حفظ این قائده در روتین شبانه‌شان می‌تواند عاملی تأثیر‌گذار بر رشد مژه و ابروی‌شان باشد. البته این بخش صرفاً برای افرادی با ابرو کم پشت نیست، بلکه برخی دیگر که از ابروانی پر پشت و مژه‌های منسجم بهره می‌برند به جهت تقویت و حفظ حالت فعلی می‌توانند از تقویت‌کننده‌های مژه و ابرو در روتین خود استفاده کنند.

به ویژگی‌های پوستی خود دقت کنید

به صورت بخش به بخش به بررسی یک روتین شبانه ساده برای پوست پرداختیم، اما به این نکته توجه داشته باشید هر فرد دارای برخی از ویژگی‌های پوستی است. برای مثال یکی پوست بسیار چرب دارد و یا فردی دیگر پوستی پر از جوش و یا مستعد جوش زدن دارد، این افراد با توجه به ویژگی‌ها پوستی که دارند برخی از مراحل روتین شبانه پوستشان دچار تغییر می‌شود. برای مثال افرادی که پوستشان جوش می‌زند باید در روتین خود از کرم‌های ضد آکنه و یا ضد جوش استفاده کنند.

قدم به قدم با بهترین روتین شبانه ساده برای پوست

بعد از تمام شدن یک شبانه روز، استراحت دادن به پوست از جهت حفظ طراوت و سلامتی‌اش خالی از لظف نیست. در این مقاله سعی کردیم تا شما را به صورت خیلی کاربردی با مرحله به مرحله یک روتین پوستی شبانه ساده آشنا کنیم. به ذکر برخی از نکات در بین مراحل پرداختیم که توجه به آن‌ها و رعایت کردنشان سبب خواهد شد تا در طولانی مدت به صورت مشهود‌تر نتیجه انجام روتین پوست خود را ببنید. روتین پوستی صرفاً برای خانم‌ها نیست، بلکه آقایان نیز با توجه به اینکه به شکل دائم به واسطه شغل و هر دلیل دیگری در معرض آلودگی‌های پوستی قرار می‌گیرند و از این رو باید به حفظ شادابی پوست خود دقت داشته باشند تا در طولانی مدت نیز سلامتی پوست آنها تأمین شود.

منبع: webmd.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *