آرایشی و زیبایی

میسلارواتر چیست؟

میسلارواتر چیست؟

مراقبت از پوست از جهات گوناگونی از جمله افزایش سلامتی پوست، حفظ نرمی و لطافت آن، افزایش زیبایی پوست و مواردی از این قبیل دارای اهیمت است. برای اینکه پوستی شفاف و سالم داشته باشیم، همواره مواردی به ما پیشنهاد می‌شود، تا با استفاده از آن به سلامتی پوست خود برسیم، اما آیا همه‌ای این پیشنهادات برای پوست ما مفید واقع خواهند شد؟ در ادامه قرار است محصولی در این زمینه محصولی تحت عنوان میسلارواتر به شما پیشنهاد و مورد ارزیابی قرار دهیم که کارکردی متفاوت و چشم گیر در باب حفظ سلامتی پوست دارد. در ادامه این مقاله سایت پریسا میکاپ به بررسی چیستی میسلارواتر به عنوان یک پاک‌کننده دست و صورت شما را با یک گزینه مناسب و مورد اعتماد برای حفظ کیفیت و سلامتی پوستتان آَشنا کنیم.

منظور از میسلارواتر چیست؟

همانطور که در بالاتر گفتیم میسلارواتر یک پاک‌کننده دست و صورت است، اما ذکر یک نکته در این باره اهمیت دارد و آن اینکه، معمولاً پاک‌کننده صورت را به منظور پاک کردن آرایش روی صورت مورد استفاده قرار می‌دهند، اما میسلارواتر به غیر از یک پاک‌کننده عملکردی را روی پوست ما دارد که باعث مراقبت از پوست ما می‌شود. به طور خلاصه هر دو کارکرد مراقبت از پوست و پاک کنندگی پوست را می‌توانید به یکباره با استفاده از میسلارواتر تجربه کنید.

اهمیت حفظ سلامتی پوست

پوست ما همواره و به صورت روتین در تماس با انواع مختلفی از آلودگی قرار می‌گیرد، برای مثال با رفتن به بیرون از خانه ذرات آلوده هوا با پوست ما تماس خواهند داشت و یا در طی انجام حرکات ورزشی به واسطه تعرق، مواد سمی به واسطه منافذ روی پوست، دفع شده و روی آن قرار می‌گیرند. از این رو باید برای حفظ سلامتی پوست اهمیت ویژه‌ای قائل شویم، زیرا به صورت کلی به واسطه اینکه همواره مورد تأثیر از آلودگی‌های بیرونی و درونی است باید به صورت مداوم و پیوسته به تمیز کردن و مراقبت از آن بپردازیم. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های پوست ما، این است که دارای منافذی برای تأمین اکسیژن مورد نیاز خودش است، و چرخه‌ی درست جذب اکسیژن به واسطه این منافذ باعث می‌شود تا پوست ما شاداب و با طراوت باقی بماند، اما اگر بر اثر بی‌احتیاطی و بی‌توجهی به سلامت پوست، این منافذ دچار کثیفی و مشکل شوند، طبعا عملکرد درستی نخواهند داشت و در پی آن بروز پیری پوست و بیماری‌های پوستی را شاهد خواهیم بود. با توجه به موارد گفته شده اهمیت حفظ سلامتی پوست برای ما کاملاً واضح شد.

نقش میسلارواتر در سلامتی پوست چیست؟

فرض می‌کنیم برای مراسم جشنی آماده شده‌ایم و قبل از مراسم برای زیبایی بیشتر خود از مواد آرایشی استفاده کرده‌ایم، قطعاً مواد آرایشی از مواد طبیعی درست نشده‌اند و استفاده از آن‌ها به صورت مداوم و بی‌محابا دردسر ساز خواهد بود، حال بعد از اتمام مراسم به جهت حفط سلامتی پوست و جلوگیری از آسیب زدن بیش از حد مواد آرایشی به پوست، از میسلارواتر به عنوان یک پاک‌کننده قوی صورت استفاده می‌کنیم، تا مواد آرایشی را به صورت عمقی و مؤثر پاک کند و یا بعد از اینکه، بعد از یک روز کاری پرمشغله به خانه بر می‌گردیم به جهت از بین بردن آلودگی‌های بیرونی نشسته روی پوستمان می‌توانیم از میسلارواتر با توجه به قابلیت پاک کنندگی که دارد استفاده کنیم.

تفاوت میسلارواتر نسبت به دیگر پاک‌کننده‌ها چیست؟

پاک‌کننده‌های صورتی مانند انواع مختلف لوسیون و یا حتی فوم وجود دارند که بعد از استفاده روی پوست صورت، خودشان نیز باید مجدداً با آب شسته شوند تا روی پوست باقی نمانند. اما میسلارواتر با توجه به اینکه خودش ترکیبی شبیه به آب دارد، بعد از استفاده اصلاً نیازی به شستشوی مجدد صورت همراه با آب نخواهد داشت. یکی دیگر از تفاوت‌های مهم میسلارواتر نسبت به اکثر پاک‌کننده‌های صورت این است که به واسطه ترکیبیات و فرمولاسیونی که در طی ساخت آن به کار برده شده است دارای ترکیبی متعادل می‌باشد و ساختار شیمیایی پوست را دستخوش تغییر نمی‌کند، در صورتی که برخی دیگر از پاک‌کننده‌های صورت بعد از استفاده از آن‌ها پوست خشک شده و یا حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد. میسلارواتر عملکردی دارد که عملاً برای پوست حکم یک آب‌رسان را نیز بازی می‌کند و این امر سبب حفظ شادابی و شفافیت پوست خواهد شد.

شیوه استفاده از میسلارواتر به چه شکل است؟

برای استفاده از میسلارواتر نیاز به وسایل جانبی و یا موارد خاصی ندارید، صرفاً کافی است دسترسی به یک پد بهداشتی و یا پنبه نرم تمیز داشته باشید. برای خرید این مورد نیز می‌توانید با مراجعه به داروخانه رول‌های پنبه‌ای پد را به سادگی تهیه نمایید. در قدم اول مراقبت از پوست‌ از پاک‌کننده میسلارواتر استفاده کنید، پد پنبه‌ای را که گفتیم، به میسلارواتر آغشته کنید و آن را به آرامی روی تمامی نواحی پوست صورت بکشید. تا وقتی می‌توانید از یک پد آغشته شده به میسلارواتر استفاده کنید که دچار تیرگی یا سیاهی نشده باشد. در صورتی که می‌خواهید برای پاک کردن آرایش دور چشمتان از میسلارواتر استفاده کنید، پد را به خوبی و به اندازه کافی به پاک‌کننده آغشته کنید و روی نواحی چشم خود قرار داده و چند ثانیه همین حالت را همراه با فشردن حفظ کنید، مجدداً همین کار را برای بخش‌های دیگر پیرامون چشم انجام دهید، یک نقطه را انتخاب کنید، پد را روی آن قرار دهید، مقداری پد را فشار دهید و تمام، به همین ترتیب آرایش دور چشم شما پاک خواهد شد.

میسلارواتر برای چه نوع پوست‌هایی عملکرد خوبی دارد؟

اگر تا به حال اقدام به خرید محصولات پاک‌کننده کرده باشید، شاید یکی از مواردی که به آن برخورده باشید این است که این پاک‌کننده برای پوست‌های چرب یا خشک خوب است، در صورتی که میسلارواتر اینگونه نیست و برای همه‌ای انواع پوست عملکرد و کارایی خود را حفظ خواهد کرد. میسلارواتر یک پاک‌کننده ملایم است و این ویژگی باعث شده تا آن با پوست‌هایی با حالات مختلف قابلیت تطبیق‌پذیری داشته باشد.

نتیجه‌گیری

حفظ طراوت و سلامت پوست دارای اهمیت ویژه‌ای است که با استفاده از میسلارواتر بدون نیاز داشتن به هیچ شوینده و یا موارد دیگری برای پاک‌سازی پوست خود می‌توانید به خوبی و یکباره بدون نیاز به شستشوی پوست بعد از استفاده از آن، سلامتی و پاکیزگی پوست خود را تأمین کنید. میسلارواتر با توجه به خاصیت پاک کنندگی بالایی که دارد، باعث آزاد شدن منافذ و گردش هوای بهتر در پوست خواهد شد که این ویژگی تأثیر مستقیم بر روی حفظ شادابی پوست دارد.

منبع: healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *