مراقبت و سلامتی

انواع ضدآفتاب های پریسا میکاپ

انواع ضدآفتاب های پریسا میکاپ

انواع ضدآفتاب

به طور کلی دو دسته ضد آفتاب وجود دارد:

1. ضد آفتاب‌های معدنی

ضد آفتاب‌های معدنی یا مینرال (mineral) که به آن‌ها ضد آفتاب‌های فیزیکی هم گفته می‌شود،روی سطح پوست قرار می‌گیرند و با انحراف و پراکنده کردن پرتوهای UV از پوست، همچون یک مسدودکننده فیزیکی عمل می‌کنند. از آنجایی که ضد آفتاب‌های معدنی اشعه UV را در سطح پوست مسدود می‌کنند، می‌توانند در برابر اشعه‌های UVA و UVB از فرد محافظت می‌کنند. همچنین به دلیل این که ضد آفتاب‌های معدنی یک سد یا مانع فیزیکی روی پوست ایجاد می‌کنند، به محض استفاده موثر هستند و نیازی نیست منتظر بمانید تا این ضد آفتاب‌ها اثر کنند.

از آنجایی که نانوذرات (Nanoparticles) موجود در ضد آفتاب‌های معدنی نباید استنشاق شوند، بهتر است از مصرف اسپری و فرمولاسیون‌های پودری خودداری کنید تا ریه‌ها در معرض این نانوذره‌ها قرار نگیرند. ضد آفتاب‌های معدنی حاوی مواد فعال تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی یا ترکیبی از این دو هستند.

در پریسا میکاپ کرم های ضدآفتاب فیزیکی از برند های مطرح دنیا موجود است : ضدآفتاب فیزیکی Axis-Y Complete No Stress ،ضدآفتاب فیزیکی Torriden مدل DIVE IN ،  ضدآفتاب TRUECICA سام بای می ،ضدآفتاب آووکادو FRUDIA 

2. ضد آفتاب‌های شیمیایی

ضد آفتاب‌های شیمیایی جذب پوست می‌شوند و وارد لایه‌های عمیق‌تر می‌شوند. این ضد آفتاب‌ها اشعه UV را جذب کرده و به گرما تبدیل می‌کنند و سپس گرما را از پوست خارج می‌کنند. اشعه‌های UV باید به پوست نفوذ کنند تا به این مواد برسند، ولی از آنجایی که ضد آفتاب‌های شیمیایی ممکن است در برابر تمام اشعه‌های UVA از فرد محافظت نکنند، این باعث آسیب به لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌شود. از آنجایی که حدود 20 دقیقه طول می‌کشد تا ضد آفتاب‌های شیمیایی اثر بگذارند باید به خوبی برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید. برای مثال باید بیست دقیقه قبل از این که در معرض نور خورشید قرار بگیرید، ضد آفتاب را استعمال کنید.

ضد آفتاب‌های شیمیایی حاوی اکسی بنزون، آووبنزون، اکتینوکسات، اکتوکریلن، اکتیسالات، هموسالات یا ترکیبی از این ساختارهای شیمیایی هستند.

 

اشکال مختلف ضد آفتاب و نمونه های موجود در پریسا میکاپ

ضد آفتاب‌ها در اشکال مختلفی در دسترس هستند. هدف از طراحی آن‌ها در فرم‌های مختلف این است که پاسخگوی نیازهای تمام مصرف کنندگان باشند و هر کسی بنا به ترجیحات شخصی اش نوع مناسب را انتخاب کند. طبق اظهارات آکادمی پوست آمریکا (AAD)، رایج‌ترین محصولات ضد آفتابی که امروزه در ایالات متحده استفاده می‌شوند شامل لوسیون‌ها/کرم‌ها، ژل‌ها، استیک‌ها و اسپری‌ها هستند.

لوسیون/ کرم ضدآفتاب

این شکل از ضد آفتاب، به وفور در آزمایشگاه‌ها تست شده و اثرات بی نظیر آن اثبات شده اند. این نوع ضد آفتاب مدت زیادی است که در دسترس عموم قرار دارد و نسبت به دیگر اشکال، سابقه طولانی‌تری دارد. لوسیون‌ها و کرم‌های ضد آفتاب را می‌توان به راحتی در فروشگاه‌ها به خصوص فروشگاه پریسا مکاپ پیدا کرد .

در پریسا میکاپ کرم های ضدآفتاب با تنوع بالا و با برند های مطرح دنیا موجود است :      کرم ضدآفتاب بی رنگ ضدچروک TOCOBO ، کرم ضدآفتاب بی رنگ LA ROCHE-POSAY ،  کرم ضدآفتاب بی رنگ بیو واتری TOCOBO ،کرم ضدآفتاب برنج وپروبیوتیکBeauty of Joseon کرم ضدآفتاب ضدلک بیوآکوا ،کرم ضدآفتابHydro Boost نیتروژنیا

ژل ضدآفتاب

ضد آفتاب‌های ژلی یک محصول نسبتاً جدید در دنیای آرایشی هستند که محبوبیت آن‌ها روز به روز در حال افزایش است. فرمولاسیون این محصولات مبتنی بر آب است و نسبت به ضد آفتاب‌های کرمی روی پوست سبک‌تر هستند .ضد آفتاب‌های ژلی برای افرادی که برای پوست‌های چرب یا مستعد آکنه دارند بهترین انتخاب می باشند.                                      در فروشگاه پریسا میکاپ ضدآفتاب ACM مدل MEDIsun Gel Matifiant نمونه ای از ژل ضدآفتاب موجود می باشد .

استیک ضدافتاب

ضد آفتاب‌های استیکی می‌توانند برای استفاده سریع ،آسان و بدون کثیف شدن پوست، بهترین انتخاب باشند. این ضد آفتاب‌ها روشی موثر برای محافظت از پوست آسیب پذیر لب‌ها هستند.

در پریسا میکاپ استیک های ضدآفتاب با تنوع بالا و با برند های مطرح دنیا موجود است: ضدآفتاب استیکی Karite  ،ضدآفتاب استیکی دکتر جارت +Dr.Jart  ، ضدآفتاب استیکی عصاره پنبه TOCOBO ،ضد آفتاب استیکی Beauty of Joseon

اسپری ضدآفتاب

گزارشات فعلی نشان می‌دهند که میزان خرید ضد آفتاب‌های اسپری شکل در حال افزایش است. بر اساس این آمار پیش بینی می‌شود که فرمولاسیون اسپری در آینده نزدیک، از نظر محبوبیت از لوسیون‌ها و کرم‌ها پیشی بگیرد.مزایای استفاده از آن ها کاربرد آسان و سریع بوده و برای استعمال این نوع ضد آفتاب روی کمر و دیگر نواحی ای که دسترسی به آن‌ها دشوار است، نیازی به کمک ندارید.

در پریسا میکاپ اسپری های ضدآفتاب با تنوع بالا و با برند های مطرح دنیا موجود است: اسپری ضدآفتاب ووکالی  ،اسپری ضدآفتاب Qian ZiLan ، اسپری ضدآفتاب صورت و بدن HAOYUYAN

در پایان این مقاله امیدواریم که نکات گفته شده درباره انواع ضدآفتاب‌ها و ضرورت استفاده از آن‌ها برایتان مفید و کاربردی بوده باشد. ضد آفتاب یک جزء ضروری در روتین پوستی هر فردی است و استفاده از آن به جنسیت یا سن و سال محدود نیست. با کلیک بر روی نام هر محصول در مقاله ، می‌توانید به صفحه معرفی هر یک از محصولات اشاره شده در بالا دسترسی یابید و در صوت تمایل برای خرید اینترنتی اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *