سبک زندگی

مدل مو‌های جذاب و شیک ۲۰۲۲

مدل مو‌های جذاب و شیک ۲۰۲۲

مدل مو‌ها هر ساله و با توجه به مد آن سال دستخوش تغییرات می‌شوند و با جدید شدن سال مدل مو‌های جدید نیز به میان می‌آیند. اما بین انواع مختلف مدل مویی که برای سال جدید معرفی می‌شوند، کدام یک واقعاً زیبا و قابل امتحان است؟ این سؤالی است که هر کسی به محض دیدن مدل‌های متنوع سال جدید از خودش می‌پرسد تا به بهترین نتیجه برای خود برسد. پس به همین منظور قرار است در ادامه به بررسی مدل مو‌های جذاب و شیک ۲۰۲۲ بپردازیم و آن‌ها را به شما معرفی کنیم تا بین آن‌ها به آن مورد دلخواه خود برسید. برای دیدن مدل مو‌های جذاب سال 2022 در ادامه با سایت پریسا میکاپ همراه باشید.

چه مدل مویی مد نظر دارید؟

هر ساله بین طیفی از مدل‌های جدید که معرفی می‌شوند، مدل‌های مختلف را شاهد هستیم که برای سلیقه‌های متفاوت طراحی شده‌اند. برای مثال مدل مو‌های چتری کوتاه یا بلند، برش‌های صاف بدون لایه، مدل‌های کوتاه، مدل بافت دار و… از جمله مدل‌های هستند که در میان مدل مو‌های جذاب و شیک ۲۰۲۲ به چشم می‌آیند. هر مدل مویی می‌تواند با توجه به رنگ‌بندی‌های گوناگون، رنگی متفاوت به خود بگیرد و این موضوع نیز یکی دیگر از عواملی است که کدام مدل مو می‌تواند زیبا‌تر باشد. در ادامه شما را با چند تا از مدل‌های مو آشنا خواهیم کرد.

موی چتری

مدل مو‌های چتری به طور کلی یک خانم را جوان‌تر نشان می‌دهد. خود مدل موی چتری نیز به مدل‌های گوناگون از جمله بلند، کوتاه، بغل و … تقسیم می‌شوند.

مو‌های کوتاه

یکی دیگر از مدل مو‌هایی که زیبایی خاصی به مو می‌دهد مدل کوتاه است، شاید بد نباشد یکبار از مدل مو‌های کوتاه یا متوسط یا مدل موی باب استفاده کنید. این مدل مو‌ها به یال شما یک حجم خوب به همراه بافت جذابی می‌دهند. اگر مو‌های ضخیم و پیوسته‌ای دارید، مو‌هایی با مدل‌های لایه دار متوسط یا بلند یک زیبایی بی‌نظیر را برای شما خواهد داشت.

مدل موی جوانان

به طور کلی طیف جوانان به واسطه شرایط سنی که دارند، به زیبایی خود اهمیت می‌دهند، اما زیبایی که خیلی ساده و بدون دغدغه در کوتاه‌ترین زمان قابل انجام باشد. از این رو باید مدل مو‌هایی برای این دسته معرفی شود که در عین حال که زیبا هستند، ساده و بدون مشغله هم باشند. در عین حال نمی‌توان گفت که فقط یک محدوده خاص برای مدل مو‌های جوانان وجود دارد، زیرا هر مدل مویی با یک سری تغییرات جزئی می‌تواند مناسب یک جوان باشد و بافت دار بودن، کوتاه و بلند بودنش اهمیت چندانی ندارد.

مدل موی بانوان بالغ

خانم‌ها در بازه زمانی 40 به بالا در زمینه انتخاب مدل مو محتاط‌تر می‌شوند، اما این موضوع نباید خللی در زمینه زیبا‌تر نشان دادن مو‌های آنان شود، بلکه کافی است یک مدل موی جذاب را انتخاب کنند تا در هر سنی زیبایی دوست داشتنی خود را داشته باشند. به طور معمول برای بانوانی با این بازه سنی مدل‌های قیچی، باب، خرده شده می‌توانند یک جلوه خاص به چهره‌شان بدهند.

ذکر نکته‌ای در باب انتخاب مدل مو

نکته‌ای که باید در مورد مدل مو به آن توجه شود، این است که یک مدل موی مناسب باید باعث ایجاد یک هماهنگی بین اعضای صورت باشد و یک همخوانی با دیگر بخش‌های صورت ما داشته باشد. بر اساس استاندارد‌هایی که برای زیبایی فرم صورت تهیه شده است، یک صورت زیبا به حالت بیضی می‌باشد، با توجه به این مورد آن مدلی را که برای موی خود انتخاب می‌کنیم، باید این حالت را برای صورت ما یا حفظ کند یا به وجود بیاورد. برای مثال برخی از مدل مو‌ها هستند که استفاده از آن‌ها باعث می‌شود تا چهره کشیده‌تر به نظر برسد و یا برخی از آن‌ها صورت را پهن‌تر نشان می‌دهد. به صورت خلاصه باید با توجه به فرم صورتی که دارید بین مدل‌ها، موردی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد.

مدل مو‌های پسرانه، برای خانم‌ها

برخی از خانم‌ها علاقه دارند تا از مدل‌های مردانه برای کوتاه کردن موی خود استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که این مدل‌ها صرفاً برای آقایان نیستند، اما استفاده مرد‌ها از آن‌ها روتین‌تر و مناسب‌تر است. از جمله این مدل‌ها می‌توانیم به مدل سون اشاره کنیم، که با اندکی ترکیب شدن با مدل قیچی می‌تواند یک خروجی جذاب جوان پسند را داشته باشد.

نتیجه‌گیری

انتخاب مدل مو دارای ظرافت‌ها و ریزه کاری‌های هست، که اگر به آن‌ها دقت کنیم می‌توانیم با توجه به ویژگی‌های ظاهری که داریم یک مدل برازنده خودمان داشته باشیم. مواردی را از این جهت به صورت جامع در بالا توضیح دادیم، برای مثال اگر شما صورتی کشیده دارید، استفاده از مدل مو‌هایی که باعث شود صورت شما کشیده‌تر شود اصلاً درست و مناسب نیست. بعد از انتخاب مدل مو باید زمانی را به جهت انتخاب رنگ مو بگذارید، زیرا یک مدل موی جذاب با یک رنگ موی درست کامل‌تر و زیبا‌تر می‌شود. تعداد زیادی از بین مدل مو‌های جذاب و شیک ۲۰۲۲ هستند که می‌تواند مناسب یک فرد باشد، ولی بر اساس سلیقه شخصی هر فرد یک مورد به عنوان انتخاب نهایی برگزیده می‌شود، پس از سلیقه نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین پارامتر‌های انتخاب مدل مو می‌توانیم نام ببریم.

منبع: southernliving.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *